YENİ BİR SEN İÇİN HOŞGELDİN...

Share This Post

Moda / Öne Çıkan Haberler / Slider

Balenciaga’nın Teknolojik Evreni

Balenciaga’nın Teknolojik Evreni

Hacker hissiyatı veren tünel, sosyal, duygusal ve varoluşçu etki teknolojisinin etrafında çalışmalarını sürdüren Amerikalı sanatçı ve film yapımcısı Jon Rafman tarafından hayata geçirildi. Defile başlamadan önce, program kodunun ve başlangıç mesajlarının duvarlara yansıtıldığı dar ve mavi ışıklı bir tünelde gerçekleşen gösteride; kendinizi hacker hissetmeniz oldukça muhtemel.

Modeller tünelden geçmeye başladıkça yavaşlayan müzikle senkronize olan aydınlatma, maviden kırmızıya, yeşile ve sonunda beyaza dönüştü. Ve üstte tekrarlayan bir ses “Varlığın anahtarı, şimdi cevabı, ego kim olduğun değil… İnsanlar bununla nasıl bu kadar uzun süre aldatıldı?”

Blok renklerle yapılandırılmış paltolar, büyük formlu gömlekler, Eyfel Kulesi’nin işlendiği tasarımlar ve Demna Gvasalia’nın imza çorap ayakkabıları…. Bir bütün olarak koleksiyon geleceğe referans oldu ve belli ki, bu sezon ofise fütürizm havası hakim olacak.

Koleksiyonun lise zamanlarının favorisi Powerpoint Clip Art efektlerin basılı olduğu elbise dikkatleri üzerine çekse de, asıl olay yaratan tasarım, Comic Sans da dahil olmak üzere farklı fontlarda yeniden tasarlanan Balenciaga logosunun kapladığı kısa elbisedeydi. Evet, yanlış duymadınız! Comic Sans şimdi çok havalı.

 

Share This Post

Leave a Reply

Araç çubuğuna atla